Artykuł promocyjny Opublikowany przez: Monika C. 2018-09-13 15:02:15
Autor zdjęcia/źródło: Butelka antykolkowa, @Philips AVENT
Wiemy, że po przyjściu na świat organizm noworodka przystosowuje się do nowych warunków. Często układ pokarmowy, potrzebuje jeszcze trochę czasu – nawet do trzech miesięcy, by zacząć w pełni funkcjonować. Wynikiem tego są uporczywe kolki, z powodu których cierpi nawet 40% niemowlaków i ich... rodzice.
Kolka niemowlęca to pojawiające się okresowo napady nieukojonego krzyku dziecka, które poza tym jest zupełnie zdrowe i prawidłowo się rozwija. Dolegliwości mogą pojawić się w pierwszych dniach lub tygodniach życia malucha i zazwyczaj mijają między 3 a 5 miesiącem. Najczęstszymi objawami kolki oprócz płaczu są: wzdęty brzuszek, zaczerwieniona twarzyczka dziecka i zielonkawe stolce.
Należy pamiętać, że kolka to nie choroba. Jest to zaburzenie samoograniczające się, które charakteryzuje się płaczem niedającym się ukoić. W celu jej zdiagnozowania pomocna bywa „reguła trzech”:
Dodatkowo charakterystyczne są wieczorno-nocne napady płaczu, które nie są wywołane przez żaden uchwytny czynnik.
Laureaci:
ALDONAMARCELINA, Katarzyna Maria Kaczmarkiewicz, justyna107, kinga19, klacny94, Pinky,
czarnulka, patka9002, JoannaSM, ZOSIA2307, Aniatsu, mmmaaa2, kasia2439, ewuss, Vaja84,
Nuta, Everyfree00, Michasiek97, dalanka, KontrolaJakosci89
Serdecznie gratulujemy!
Po pierwsze należy skontaktować się z pediatrą, który może wykluczyć choroby: alergię na białko mleka krowiego, nietolerancję laktozy, niedobór enzymów trawiennych, refluks żołądkowo-przełykowy, wady rozwojowe i infekcje. Wtedy należy przyjrzeć się technikom karmienia maluszka. Co możesz zrobić? Wybrać butelkę, ze specjalnym systemem antykolkowym, pamiętać o tzw. „odbijaniu” po posiłku, noszeniu dziecka na rękach, przytulaniu lub bardzo delikatnym, pieszczotliwym poklepywaniu. Mogą też pomóc masaże brzuszka i ciepłe okłady.
Świetnym wyborem do karmienia noworodka jest butelka ze smoczkiem z nakładką wyposażoną w system antykolowy, ograniczający dolegliwości żołądkowe maluszka. Butelka Anti-colic ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni. Tworzywo, z którego jest wykonana nie zawiera szkodliwego bisfenolu A (BPA). Nakładkę opracowano, aby ograniczyć ilość powietrza połykanego przez dziecko w trakcie jedzenia. Dzięki niej smoczek pozostaje wypełniony mlekiem, nawet wtedy, gdy jest ustawiony poziomo, a karmiony niemowlak w pozycji pionowej. W ten sposób karmienie jest wygodniejsze dla maluszka i mamy.
Zaworek w smoczku do butelki Philips Avent zapobiega powstawaniu podciśnienia podczas karmienia, umożliwiając nieprzerwane jedzenie. Pomaga to ograniczyć kolki, gazy, ulewanie i odbijanie. Zostało klinicznie udowodnione działanie antykolkowe oraz ograniczenie dyskomfortu związanego z dolegliwościami po karmieniu*. Nakładka antykolkowa AirFree™ jest zgodna ze wszystkimi butelkami Philips Avent z serii Anti-colic i Classic+. Dzięki szerokiej szyjce butelki, która składa się z zaledwie kilku części, mycie również nie sprawia problemów. Wystarczy pamiętać, by podczas karmienia nakładka AirFree™ znajdowała się u góry. Smoczek pozostaje wtedy wypełniony mlekiem, nawet gdy jest ustawiony poziomo podczas karmienia Kształt smoczka - o różnych stopniach wypływu, również został zaprojektowany z myślą o bezpiecznym karmieniu.
(* 3 Dwutygodniowe niemowlęta karmione butelką Philips Avent wykazywały mniejszą skłonność do kolki w porównaniu z tymi karmionymi konwencjonalną butelką i rzadziej płakały w nocy w porównaniu do niemowląt karmionych inną wiodącą butelką)
Informujemy o wyższości karmienia piersią nad karmieniem sztucznym oraz zalecamy stosowanie preparatów do początkowego żywienia niemowląt wyłącznie po zasięgnięciu porady osób posiadających kwalifikacje z zakresu medycyny, żywienia lub farmacji, w tym przede wszystkim lekarzy pediatrów, farmaceutów lub dietetyków albo innych osób profesjonalnie odpowiedzialnych za opiekę nad matką i dzieckiem.
>>Regulamin <<
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.